Ostatné zaujímavosti

ZOO Bojnice

Zoologická záhrada v kúpeľnom meste Bojnice, je najstaršou a najnavštevovanejšou zoologickou záhradou na Slovensku. Je umiestnená v krásnom prostredí okolia Bojnického zámku. Na 41 ha je umiestnených 390 druhov zvierat ktoré sú zastúpené 2 630 jedincami. Medzi najzaujímavejšie expozície patrí pavilón opíc, pavilón slonov, akvárium a terárium ako aj tzv. motýlia záhrada. Mimoriadna pozornosť je venovaná deťom, pre ktoré tu majú majú množstvo atrakcií, mimo iného aj detskú zoo.

Vzdialenosť: 60km, 60min.


Ranč LHOTA Prejta

Ranč je rodinné agroturistické zariadenie, ktoré sa nachádza na území súkromného pozemku v krásnom prostredí v Prejtskej doline, priamo v strede Strážovských vrchov na samote, 13 km od Trenčianskych Teplíc. Ponúka výučbu jazdy na koni pre začiatočníkov i pokročilých pod dohľadom inštruktora. Okrem detského ihriska  majú detský návštevníci  v mini ZOO možnosť vidieť rôzne domáce zvieratká a môžu si skúsiť starostlivosť o ne.

Vzdialenosť: 13km, 18min.


Žrebčín Motešice

V malebnom údolí na okraji dedinky Motešíc, vzdialenej 10 km Trenčianskych Teplíc, sa nachádza v súčasnosti najväčší súkromný žrebčín na Slovensku. Chovajú sa tu výkonné, charakterné a elegantné čistokrvné kone plemena Furioso, vyšľachtené pôvodne pre potreby rakúsko-uhorskej armády. V žrebčíne je ustajnených 106 koní. Žrebčín je otvorený verejnosti, je obľúbeným miestom trávenia voľného času pre rodiny s deťmi.

Vzdialenosť: 10km, 11min.


Golf Park Rajec

V krásnom prostredí Rajeckej doliny, medzi obcami Veľká Čierna a Malé Lednice, sa nachádza 9 jamkové golfové ihrisko s krytým driving range, klubovým domom a kvalitnými cvičnými plochami.

Vzdialenosť: 56km, 47min.